دومین کمپین پایش تکامل کودک آغاز شد.

اختلالات تکاملی از شایع‌ترین مشکلات کودکان در دنیا می‌باشد که میزان شیوع آن در حال افزایش است. آمار دقیقی از اختلالات تکاملی در کودکان ایرانی در دسترس نیست ولی بر اساس اطلاعات موجود، حدود ۱۸% از کودکان، دارای اختلال تکاملی هستند. به عبارت دیگر از هر ۶ کودک، یک کودک، اختلال تکاملی دارد؛ از این میزان، تخمین زده می‌شود که حدود ۵۰ درصد از کودکان، از جمله ۲۵ درصد کودکان طیف اتیسم، تا سن مدرسه، شناسایی نمی‌شوند.

عدم تشخیص بموقع اختلال و اقدامات لازم، می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری در آینده داشته باشد. به همین دلیل، استفاده از روشی معتبر برای بررسی وضعیت تکامل کودک و شناسایی اختلال احتمالی، بسیار مهم و ارزشمند است.

پویش هوشمند تکامل کودک، توسط موسسه فرزان و با مشارکت مراکز، شخصیتهای علمی و مشاوران مجرب حوزه کودک، از ۲۰ خرداد تا ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ به مدت ۶۰ روز به اجرا در می‌آید. هدف این پویش، آگاهی خانواده‌های دارای فرزند زیر ۵ سال، از روند تکامل کودک و معرفی ابزار مناسب آن (پرسشنامه پایش تکامل کودک (ASQ)) است.

ارائه نسخه به‌روزرسانی شده اپلیکیشن تاتی، فعال شدن بخش مشاوره آنلاین تصویری، امکان تکمیل و تحلیل نتایج پرسشنامه‌ها از ۴ ماهگی تا ۶۰ ماهگی، بخش آموزش به صورت مولتی‌مدیا، از جمله امکانات ارائه شده در این پویش است.

برای نصب و استفاده از این برنامه می‌توانید عدد ۵ را به شماره ۱۰۰۰۶۵۴ پیامک کنید یا تاتی را از کافه بازار به آدرس https://cafebazaar.ir/app/com.farzaninstitute.ninisa دانلود نمایید. کاربران iOS (آیفون) می‌توانند از پیام‌رسان تلگرام به آدرس https://telegram.me/ChildDevelopment_Bot به عنوان جایگزین اپ استفاده نمایند.

خبرهای تصویری

نظرات ارزشمند شما